Ar tėvams reikia edukacinės informacijos?

Kiekvieną dieną edukacinį tinklaraštį www.sumanimama.lt skaito tūkstančiai mamų, beieškančių atsakymų į  kylančius klausimus. Jos ieško naudingos, vertingos, patikimos ir moksliškai pagrįstos informacijos. Tokias išvadas padariau, išanalizavusi straipsnių skaitomumą, atlikusi tėvų apklausas, bendraudama su mamomis bei kolegomis darbe (ligoninėje), taip pat vertindama populiarumą „Nėštumo ir vaiko priežiūros vadovo“, knygos, kurią parengiau kartu su kitais Lietuvos medikais.

Atrodytų, kokios dar papildomos informacijos gali prireikti, juk internete apstu straipsnių, socialiniuose tinkluose begalė patarimų ką, kaip ir kada daryti. Tačiau klausimų vis nemažėja. Jų kyla, planuojant nėštumą, besilaukiant, auginant naujagimį, vaikui lankant vaikų darželį ar mokyklą. Dėl medžiagos gausos sunku atsirinkti, kuri informacija yra patikima ir tikrai naudinga, o kuri nieko verta ar netgi klaidinanti. Būsimų tėvelių baimė pakenkti besivystančiam vaikeliui ir sklandžiai nėštumo eigai, tėvų meilė vaikams ir noras būti pačiais geriausiais verčia juos įsiklausyti į įvairiausius patarimus, deja, labai dažnai patarimus jie gauna iš nekvalifikuotų „patarėjų“. Būti tinkamu patarėju tokiais svarbiais gyvenimo etapais kaip nėštumas, gimdymas, savijauta ar tarpusavio santykiai po gimdymo, žindymas, naujagimystė, vaikelio raida, lavinimas, miegas, mityba, sveikata – tai didžiulė atsakomybė. Patarėjas privalo ne tik būti savo srities profesionalas ir dalytis praktinėmis žiniomis, bet ir turėti asmeninės patirties.

Kada ir kam labiausiai reikia informacijos?

Nėštumas, gimdymas ir vaikų auginimas – tai vieni svarbiausių įvykių šeimos gyvenime.

Pirmojo vaikelio besilaukiant ar auginant pirmąjį mažylį kyla kur kas daugiau baimių, abejonių ir klausimų. Jei nėštumas ar vaikelis nebe pirmas, tokie dalykai, kaip apsilankymai pas gydytojus, kraujo tyrimai, pilvo tempimas nėštumo metu, paruošiamieji gimdos susitraukimai, vaiko maudymas ar kitos procedūros, kelia mažiau nerimo. Patirtis, ypač jei ji teigiama, padeda lengviau susitvarkyti su nerimą keliančiomis situacijomis. Visgi, be šių dalykų yra vidinis jaudulys, baimė, nes suvoki, kad ne visada ir ne viskas būna taip gražu ir paprasta, kad gali būti nenumatytų sunkių momentų. Žinoma, kiekvienas netgi tos pačios moters nėštumas, gimdymas ir vaikas bus vis kitoks, išskirtinis. Ir kiekvieną kartą, kai situacija bus paini bei neaiški, mes ieškosime informacijos.

Tėvystė – tai profesija.

Motinystė ir tėvystė tai mokslas, kurio reikia mokytis, tai profesija, tai didelė atsakomybė ir sudėtingas darbas visam gyvenimui. Vieni  tėvai pervertina savo žinias galvodami, kad viską žino. Kiti į tėvystę žiūri atsakingai, ruošiasi naujiems gyvenimo etapams. Jie kelia kvalifikaciją tėvystės srityje, investuoja savo laiką, kad taptų dar geresniais ir stipresniais tėvais, tėvais profesionalais.

Kam skirta konferencija

Mamoms ir tėčiams

Suprantantiems, kad svarbią ir naudingą informaciją gali suteikti tik kvalifikuoti savo darbą mylintis profesionalai. O jei jau mokytis tapti profesionaliais tėvais – tai tik pas pačius geriausius mokytojus.

Močiutėms ir seneliams

Neatsiejama šeimos dalis – močiutės ir seneliai. Išmintingi seneliai, turintys patirties ir žinių, yra nepakeičiami tėvų padėjėjai, auginant atžalas.

Kodėl verta dalyvauti?

Šiuolaikiniai tėvai yra veiklūs, dažnai skubantys, tačiau gebantys derinti tėvystę ir profesinę veiklą. Nors kartą per metus vieną dieną savo brangaus laiko skirkite tėvystės įgūdžiams tobulinti. Išnešioti, pagimdyti ir tinkamai auginti vaikus yra per daug svarbios sritys, kad į jas būtų žiūrima atsainiai. Ši konferencija yra edukacinio pobūdžio. Temos parinktos kruopščiai ir atsakingai, atsižvelgiant į būsimų ir esamų tėvų pageidavimus. Lektoriai – patys geriausi.

Nėra vieningo recepto, kaip turėtume auginti vaikus, nėra idealių tėvų, bet yra tėvai, gebantys teisingai atsirinkti vertingus mokymus ir patarimus. Mes dirbame atsakingai ir tikimės, kad konferencijai skirtą laiką praleisite naudingai ir efektyviai.

Susitikime edukacinėje būsimų ir esamų tėvų konferencijoje SUMANI MAMA.

Akušerė Marija Mizgaitienė